Liban 10 dni - Program

Mozaika ludnościowa od wieków wspólnie żyjąca na terenie starożytnej Fenicji. Tajemniczy druzowie, maronici, szyici i sunnici, tworzący lokalne społeczności. Wioski w których znajdziemy rodzinne winnice i tuż obok meczety. Starożytne miasta, masywy górskie z ukrytymi pośród skał osadami i pałacami oraz symbolizującymi Liban lasami cedrowymi. Najpełniej zachowane świątynie rzymskie, labirynty bazarów, a także lokalna kuchnia i trunki, rozległe plaże, pobyt i relaks nad morzem.

Pobyt nad morzem w regionie Byblos z rozległymi plażami oraz knajpami serwujacymi regionalne potrawy i trunki

1 - Bejrut - Plac Gwiaździsty z wieżą zegarową, a wokół świątynie - katedry - prawosławna i maronicka oraz meczet i synagoga , murale wyrażające trudną historię najnowszą Libanu, nadmorski bulwar i wyłaniające się z wody Gołębie Skały, ukryty w pieczarze, otulony mchami i porostami wodospad z nurtem opadającym w otchłań szczeliny skalnej.

2 - Antyczne, rozległe miasto Baalbek, jako jedno z nielicznych, w tak dużym stopniu pozwala nam sie przenieść do dawnego świata rzymskiego z monumenatalnymi świątyniami, lokalna, rodzinna winnica z degustacją libańskich win.

3 - Wyprawa do wąwózu Qadicha z opadającymi głęboko ścianami skalnymi i wodospadami oraz położonymi na urwiskach skalnych osadami, Bcherre - usytuowane pośród gór kamienne domostwa i kościoły maronickie, pokryte pomarańczową dachówką, Las Bożych Cedrów, wyprawa pośród górskich jezior.

4- Sydon - zamek na wodzie - twierdza krzyżowców, labirynt suku z manufakturami lokalnych produktów, Beittedine - położony w górach pałac druzyjskiego emira.

4 wyprawy lokalne

1 - Byblos - pozostałości starożytnego miasta Fenicjan, twierdza krzyżowców, port.

2 - Jaskinia Jeita z naciekami skalnymi i podziemnym jeziorem, które przemierzamy łodzią.

3 - winnica z degustacją libańskich win.

4 - kolejka linowa z lat sześćdziesiątych na górę z panoramą Bejrutu i Harissą - sanktuarium maryjnym.

Zapisz się na wyjazd