Jordania - Program

Wyprawa w głąb Petry, starożytnej metropolii wykutej w czerwonych skałach kanionu, Wadi Rum - góry i pustynia z noclegiem i lokalną kuchnią w obozowisku beduinów, dziewiczy wąwóz z górującą ponad nim na stromym zboczu wioską Dana, rafa koralowa i plaże Morza Czerwonego, szlak biblijny, rzymskie miasto oraz minerały Morza Martwego.

Pobyt nad Morzem Czerwonym z plażami i podwodnym światem oraz Morze Martwe z regeneracją mineralną.

1. Wadi Rum - wyprawa pieszo i terenówkami poprzez pustynię, piaski w odcieniach czerwieni i żółci oraz góry i kaniony, nocleg i regionalny posiłek w obozowisku Beduinów.

2. Usytuowany na wzgórzach Amman - starożytne pozostałości - amfiteatr i cytadela, meczet króla Abdullaha, Jerash - rozległe antyczne pozostałości rzymskiego miasta.

3. Wyprawa w głąb Petry, starożytnej metropolii wykutej w czerwonych skałach kanionu, pośród monumentalnych grobowców i świątyń.

4. Wyprawa do kanionu, ponad którym góruje na stromym zboczu wioska Dana, panoramy skalistego wąwozu z lokalnymi pasterzami, zamek - Al Karak - twierdza Królestwa Jerozolimy, Mała Petra - skalne miasto z malowidłami nawiązującymi do kultu Dionizosa.

5. Szlakiem biblijnym - Betania za Jordanem - region rzeki Jordan, obszar działalności Jana Chrzciciela, Madaba - cerkiew św. Jerzego z mozaiką mapy Ziemi Świętej, kompleks z bizantyjskimi mozaikami, Góra Nebo - miejsce, z którego Mojżesz ujrzał Ziemię Obiecaną, pustynne zamki - Qasr al-Harrana i Quasayr Amra z freskami przedstawiającymi lokalne obyczaje.

6. Mineralne błota i woda Morza Martwego.

Wyprawa lokalna

Rejs łodzią z przeszklonym dnem, panoramy rafy koralowej oraz zatopionych wraków.

Zapisz się na wyjazd