Iran 13 dni - Program

11 wypraw autokarem

1- Esfahan- przestronny plac otoczony pałacami i meczetami z czasów Safawidów, Wielki Meczet Masjed-e Jame, kamienne mosty na zanikającej rzece, katedra ormiańska a na wieczór herbaciarnia z atrakcjami lokalnymi.

2- Garmeh- oaza z jeziorem, gajami palmowymi i kolorowymi skałami.

3- pustynne Bam- starożytna twierdza i miasto z gliny, palmiarnie, daktyle, Kerman- bazar, dawny hammam, ukryty meczet, miejski karawanseraj, Kaluts- pustynne wzniesienia o fantazyjnych kształtach i słona rzeka, Mahan- pałac Kadżarów z kaskadowo usytuowanym ogrodem i fontannami.

4- położony pośród pustkowia Jazd z glinianą zabudową w kolorze pustyni- świątynia zoroastrian, tarasy łaźni z panoramą miasta, labirynt zaułków, meczety i naturalne klimatyzatory czyli wiatrowe wieże.

5- wyprawa łodzią pośród lasów mangrowych, kaniony- Dolina Gwiazd i Chahkooh, doki z ręcznie robionymi kutrami.

6- Wyspa Hormuz- wyprawa łodzią- barwna wioska, twierdza, kolorowe skały, klify i bezludne plaże.

7- Wyspa Hengam- wyprawa łodzią- delfiny, kolorowe ryby i przejrzysta toń morska, żółwie, kolorowe chusty i maski..

8- Sziraz- święte miejsca pielgrzymek muzułmańskich, meczet Nasir ol-Molk- świątynia w różowej tonacji z wielbarwnymi witrażami, Naranjestan- pałac i ogród z gorzką pomarańczą.

9- Persepolis- pozostałości starożytnej Persji, Naqsz-e Rostam- grobowce skalne Achemenidów.

10- Abyaneh- amfiteatralnie usytuowana wioska z czerwonej skały, zoroastriańskie wieże milczenia, Kaszan- meczet, szkoła koraniczna, pustynia solna i piaszczyste wydmy.

11- Teheran- Pałac Golestan, skarby Persji, dawna ambasada, Wieża Wolności.

Zapisz się na wyjazd