O nas

Historia

Organizacją wyjazdów zajmujemy się od 2002 roku. Zaczynaliśmy od wypraw studenckich. Jako Wytwórnia Wypraw istniejemy od 2005 roku i od 2006 roku organizujemy wyjazdy dla każdego, kto chce z nami pojechać.

Specyfika

Jak sama nazwa wskazuje, tworzymy wyprawy, z tym że nie są to wyprawy wyczynowe, tylko poznawcze, w których skupiamy się na odwiedzanych miejscach, wszechstronnym poznaniu danego regionu, zobaczeniu wszystkiego, co ciekawe, również miejsc mniej znanych. Staramy się łączyć różnego rodzaju walory poznawcze, czyli góry, relaks nad morzem, architekturę miast, folklor regionu, spotkania z ludźmi. Organizujemy też bardziej aktywne wyprawy piesze, rowerowe czy też spływy, które są najczęściej łączone ze sobą albo też stanowią tylko element danej wyprawy. Nie trzeba spełniać żadnych wymagań wiekowych czy też kondycyjnych, aby stać się uczestnikiem naszych wypraw, trzeba tylko chcieć, gdyż konstrukcja programu pozwala zrezygnować z jego części, gdy wydaje się Wam ona zbyt absorbująca. Chcąc uczestniczyć w naszych wyprawach, bądźcie gotowi na intensywne doznania poznawcze, czyli aktywność w zakresie poznawania kultury, ludzi, miejsc, przyrody. Nie organizujemy wyjazdów typu tylko pobyt i wysoko płatne tak zwane wycieczki fakultatywne, których cena i w ogóle zaistnienie uzależnione jest od zebrania się grupy chętnych. U nas wszystkie wyprawy i możliwe miejsca do odwiedzenia zawarte w programie są w cenie wyjazdu. Zakładamy w cenie: dojazd i przewodnika, natomiast bilety wstępu do zwiedzanych obiektów są we własnym zakresie, przez co macie możliwość decyzji, czy chcecie dany obiekt obejrzeć w całości, tylko z zewnątrz lub też odpocząć w tym czasie, co daje Wam możliwość dostosowania tempa wyprawy do indywidualnych potrzeb. Wiele z wyjazdów, szczególnie letnich, skonstruowanych jest tak, że jest pobyt w jednym miejscu i są całodniowe wyprawy co drugi dzień pobytu, w pozostałe dni: relaks nad morzem, kilkugodzinne wyprawy lokalne i imprezy wieczorne. W ten sposób uczestnicy, dla których program jest zbyt intensywny, mogą nie brać udziału we wszystkich wyprawach na miejscu.

Inspiracje

Jesteśmy twórcą trasy krymskiej pociągami przez Kijów na Krym i Odessę ze Lwowem, niektóre popularne przewodniki inspirowały się naszym układem wyprawy, podobnie jest teraz, gdy odkrywamy dla świata zapomnianą ukraińską Besarabię. Po sezonie 2016, gdy odwiedziło z nami ten region w sumie około 500 osób, wzrosło zainteresowanie obszarami na południe od Odessy. Wiele osób wzorując się na naszej trasie postanowiło odwiedzić te miejsca indywidualnie, pojawił się pierwszy przewodnik po przechodzonych przez nas zakątkach.

Komentarze

W celu dodania komentarza należy się zalogować

Brak dodanych komentarzy