Azerbejdżan Turcja - Trasa

1 dzień — zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, lecimy do Stambułu, Stambuł — przylot na miejsce, Meczet Sulejmana Wspaniałego, zatopiony pałac, rejs po Bosforze z panoramą miasta nocleg w Stambule.

2 dzień — otoczona minaretami Hagia Sophia — kościół Mądrości Bożej, symbol Konstantynopola z mozaiką Matki Boskiej z Dzieciątkiem pośród arabskich inskrypcji, Błękitny Meczet z sześcioma minaretami, At Meydani — bizantyński hipodrom z obeliskami poświęconymi władcom oraz grecką kolumną Wężową, tureckie rokoko czyli fontanna Ahmeda III, sułtański pałac Topkapi, wielki bazar, nocleg w regionie Bursy.

3 dzień — Bursa — osmańska zabudowa z kamienia i drewna, Wielki Meczet, hany — piętrowe karawanseraje pokryte kopułami z otoczonym arkadami podwórzem, fontannami i stoiskami z lokalnymi produktami, zaułki bazarów, rzeźbiona w drewnie fontanna, nocleg w regionie Ankary.

4 dzień — Ankara — centrum kultur anatolijskich, Çankaya Köşkü — rezydencja Ataturka, Anıtkabir — mauzoleum Ataturka, Hattuşaş — starożytna stolica państwa Hetytów, nocleg w regionie Tokatu.

5 dzień — Tokat — osmańska zabudowa z karawanserajem, hammamem, meczetami oraz zaułkami bezistanu, siedmiopoziomowa Jaskinia Ballıca z naciekami skalnymi różnych barw i kształtów, Amasya — usytuowane pomiędzy ścianami wąwozu miasto z wykutymi w skale grobowcami pontyjskimi, wznoszącymi się ponad miejską zabudową,  położony nad brzegiem rzeki deptak z panoramą osmańskich domów, łaźni i meczetów, odbijających się w lustrze wody, hammam — relaks w lokalnym wydaniu, nocleg w Amasyi.

6 dzień — Kastamonu i Safranbolu — osmańska zabudowa oraz lokalne smakołyki, rzeźbiony w drewnie meczet, nocleg w regionie Amasry.

7 dzień — Położona na półwyspie, wśród nadmorskich wzniesień Amasra — twierdza na skalistej wyspie, do której prowadzi kamienny, rzymski most, Kus Kayasi — rzymski relief skalny, powstały na cześć cesarza Tyberiusza Klaudiusza, relaks na piaszczystej plaży, rejs z panoramą klifów i wysp, nocleg w regionie Stambułu.

8 dzień — wyjazd na lotnisko, wylot do Gandży, przylot na miejsce, Gandża — mauzolea szejka Ibrahima i Nizamiego z Gandży, kompleks Bahaudina — meczet, łaźnia i karawanseraj, nocleg w Szeki.

9 dzień — Szeki — Pałac Szekińskich Chanów, meczet Dżuma, Kisz — kościół św. Elizeusza, panoramy Kaukazu, nocleg w Szeki.

10 dzień — szlakiem win — ukryty w wąwozie Lahicz z miedzianymi wyrobami lokalnego rękodzieła, panorama góry Babadag, kraina wina azerskiego, Samahi — meczet Dżuma, karawanseraj, grobowce Kalakhana, nocleg w regionie nadmorskim.

11 dzień — Baku — Pałac Szirwanszachów, meczety, nadmorski bulwar, azerskie dywany, bezkresne piaszczyste plaże, nocleg w regionie nadmorskim.

12 dzień — wyprawa w góry Kaukaz — Xinaliq — starożytna, najwyżej położona w Azerbejdżanie wioska, ogrzewana i łatana odchodami zwierzęcymi, nocleg w regionie nadmorskim.

13 dzień — Gobustan — pustkowia z petroglifami i bulgoczącymi wulkanami błotnymi, bezkresne piaszczyste plaże, nocleg w regionie nadmorskim.

14 dzień — Nardaran — zamek szachów, Suraxanı — pola naftowe, Janar Dah — płonące skały, nocleg w regionie nadmorskim.

15 dzień — lecimy przez Stambuł do Warszawy.

Zapisz się na wyjazd