Uzbekistan - Program

Uzbekistan

Serce Jedwabnego Szlaku - tu przenikały się kultury: europejska z azjatycką, perska oraz arabska z wielkim stepem i Syberią, spotykały się myśli i wynalazki, powstawały miasta z gliny i piasku barwione w kolorach morza i nieba, manufaktury jedwabiu oraz kolorowe bazary niczym z baśni tysiąca i jednej nocy. Starożytne twierdze Chorezmu, z którego pochodzi święta księga zoroastrian, meczety i medresy Samarkandy, skarby Tamerlana, pałace i haremy emira Buchary, chanaty - Chiwy i Kokandu, a także pozostałości Morza Aralskiego oraz jurty pośród pustyni i relaks na plażach słonego jeziora.

Wyprawy

1. Samarkanda - Plac Registan: kompleks medres, meczety i grobowce rodziny Tamerlana, bazar, aleja mauzoleów, obserwatorium Uług Bega, mauzoleum proroka Daniela, manufaktura papieru.

2. Buchara - Ark, pałace i haremy emira, medresy i meczety, barwny dom Chodżajewa, hale targowe, Czor Minor.

3. Chiwa - otoczone murami miasto chanów, labirynt pałacowych pomieszczeń, haremu z tajnymi przejściami, bazaru, meczetów, minaretów z panoramą miasta.

4. Morze Aralskie - przed nami coraz bardziej biała przestrzeń, jakby w upalnym Uzbekistanie pośród pustyni nagle spadł śnieg, ale to nie śnieg, to wiatr morze rozwiał po całym Uzbekistanie, a raczej to, co z niego zostało - sól, która niczym śnieg bieli pustkowia. Opuszczony port i przepaść - tu było morze, pustynia po horyzont i pordzewiałe wraki kutrów rybackich.

5. Kokand - Pałac chanów Kokandu, manufaktury - dywanów z jedwabiu i ceramiki fergańskiej, Kotlina Fergańska, tu można poczuć Azję, chociażby po zagęszczeniu ludności, ulicznym zgiełku. Izolowana część Uzbekistanu, tętni swoim własnym życiem.

6. Taszkient - kompleksy medres i meczetów, okrągłe hale bazarów i inny świat centrum.

7. Plaże jeziora Ajdar-kul, pustynia i jurty.

8. Zagubione na pustyni, starożytne twierdze Chorezmu.

9. Wyprawa w Góry Czatkalskie.

Impreza uzbecka

Lokalne potrawy, muzyka i tańce.

Zapisz się na wyjazd