Piloci

 • Mateusz

  Mateusz

  Przewodnik górski, znajomość języka rosyjskiego, angielskiego. Prowadzi u nas wyjazdy Gruzja Armenia, do Iranu i Czarnogóry, Uzbekistan, Kazachstan i wiele innych.

 • Mateusz

  Mateusz

  Z zawodu urbanista, wielbiciel długich górskich dystansów, fascynat Wschodu i znawca wina. Szczególnie upodobał sobie Rumunię i Kaukaz, gdzie studiował, mieszkał oraz pracował. Prywatnie przemierza z plecakiem przede wszystkim różne zakątki Azji, w ostatnich latach zwłaszcza obszar poradziecki, Bliski Wschód oraz Azję Południową i Południowo-Wschodnią. W podróżach szuka drugiego człowieka, obszarów pokonfliktowych, styków kultur i lokalnych smaków, najlepiej w niespiesznym towarzystwie czarki dobrej herbaty lub, w zależności od regionu, filiżanki aromatycznej kawy.

 • Zbigniew

  Zbigniew

  Pilot wycieczek zagranicznych z wieloletnim doświadczeniem. Pasjonat podróży, odwiedził już 76 kraje świata. Specjalizacja – świat islamu. Autor przewodnika po Iranie nagrodzonego Nagrodą Magellana na Targach Książki w 2018 r. za najlepszy przewodnik tekstowy, oraz najnowszego "Przewodnika po świecie islamu" wydanego w 2021 r. Języki: angielski, rosyjski i francuski, wyznawca zasady, że w każdym kraju, do którego się podróżuje, warto znać chociaż kilka słów w jego języku. 

 • Wojtek

  Wojtek

  Pilot specjalizujący się w krajach Maghrebu, Bliskiego i Środkowego Wschodu.

 • Oleh

  Oleh

  Witam. Mam na imię Oleh. Pochodzę z Ukrainy. Swego czasu miałem przyjemność kilka lat spędzić w Polsce i z tego okresu pozostało mi wiele cudownych wspomnień. Teraz pracuję jako przewodnik terenowy po Ukrainie i w pracy swej zawsze pragnę uczynić wszystko tak, żeby każdy, kto odwiedzi Ukrainę, zabierał ze sobą tylko najlepsze wspomnienia. Serdecznie zapraszam na Ukrainę.

 • Igor

  Igor

  Igor Smoliński - pilot wycieczek, wschodoznawca i historyk. Kilkanaście lat temu zacząłem swoją wędrówkę po krajach słowiańskich. Autostopem, pociągami, czasem na własnych nogach przemierzałem obszar byłego ZSRR oraz dawnej Jugosławii, w międzyczasie kończąc związane z tym studia oraz zdobywając licencję pilota wycieczek. Uwielbiam być w drodze i lubię w nią zabierać innych. Razem z Wytwórnią mogę pokazać wam Ukrainę, Mołdawię czy Kraje Bałkańskie. Moją specjalnością jest Czarnobyl, któremu poświęciłem wszystkie prace dyplomowe. Cały czas staram się odkrywać nowe miejsca aby w przyszłości móc realizować się na kolejnych programach. Znam angielski, rosyjski i ukraiński. Jeśli chcecie się razem napromieniować, posłuchać mołdawskiego rocka, spróbować chorwackich win - zapraszam na wspólne wyprawy!

 • Lesya

  Lesya

  Kierunki, które zna: Litwa , Łotwa, Estonia, Białoruś, Ukraina, Bułgaria, Włochy, Czechy, Niemcy, Izrael, Bośnia Serbia, Chorwacja.
  Jezyki, które zna: ukraiński, rosyjski, angielski.

 • Paulina

  Paulina

  Z wykształcenia filolog i pedagog specjalny, z zamiłowania przewodnik górski. Nęci ją wszędzie tam, gdzie wysoko, dziko i nieoczywiście. Kaukaz i Azja Centralna to jedne z jej ulubionych kierunków. Wierna fanka autostopu, lokalnych przysmaków, ale nade wszystko podczas podróży ceni sobie spotkania z ludźmi, których bezinteresowność i gościnność niezmiennie ją zachwyca.

 • Dominik

  Dominik

  Absolwent serbistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim z epizodami studiów w Serbii, na Kosowie i w Macedonii. Szczególnie zainteresowany kwestiami postkolonializmu osmańskiego, czyli tzw. "odbitym światłem Orientu" i powieścią jugosłowiańską. Doświadczenie zdobywał przez liczne podróże autostopem po Europie Środkowej, bo "lubi wracać tam, gdzie był już". W pracy pilota cechuje go doskonała znajomość południowej Słowiańszczyzny oraz słynne bałkańskie 5 minut, czyli nieśpieszne zwiedzanie z obowiązkową przerwą na kawę. Spora wiedza, humor, chęć dzielenia się polecajkami w postaci książek, filmów, muzyki i pełna koncentracja na Bałkany, to atuty dzięki którym pokazuje, że łyżkami i bez obaw można jeść z bałkańskiego kotła.