Piloci

 • Mateusz

  Mateusz

  Przewodnik górski, znajomość języka rosyjskiego, angielskiego. Prowadzi u nas wyjazdy Gruzja Armenia, do Iranu i Czarnogóry, Uzbekistan, Kazachstan i wiele innych.

 • Kamila

  Kamila

  Absolwentka filologii polskiej i psychologii. Na co dzień dużo pisze: na tematy górskie, podróżnicze, biegowe, dotyczące sprzętu turystycznego, przeprowadza wywiady i publikuje recenzje książek. Współpracuje z serwisami internetowymi oraz prowadzi blog www.barswiat.pl, gdzie promuje aktywną turystykę rodzinną. Zazwyczaj aktywnie spędza czas: biega (udział w maratonach i w biegach górskich), lubi turystykę rowerową, kajaki, chodzi po górach, wspina się i praktykuje jogę. Zimą preferuje biegówki. Odwiedziła już prawie wszystkie kraje w Europie, podróżowała po Azji, była w Ameryce Północnej i Afryce, ale niezmiennie fascynuje ją szeroko pojęty "Wschód". Od kilkunastu lat wraca na Kaukaz. Pilotuje w języku angielskim i rosyjskim, uczy się hiszpańskiego i gruzińskiego. Dla Wytwórni prowadzi głównie wyjazdy do Iranu oraz Gruzji i Armenii.

 • Mateusz

  Mateusz

  Wykształcił się na urbanistę i tenże zawód praktykuje na co dzień w Poznaniu. Szczególnie upodobał sobie Rumunię i Gruzję, gdzie studiował, mieszkał oraz pracował i dzięki temu stały się one jego głównymi kierunkami, które rozszerzył także o Besarabię i cały Kaukaz. Wielbiciel długich górskich dystansów, fascynat Wschodu i znawca wina. Prywatnie przemierza z plecakiem przede wszystkim obszar poradziecki, choć coraz częściej zagląda na Bliski Wschód. W podróżach szuka drugiego człowieka, styków kultur i lokalnej gastronomii. W grudniu 2017 r. wrócił z półtorarocznej wyprawy do Azji – od mniej oczywistych destynacji jak Irak, Czeczenia, Bangladesz, przez wysokie przełęcze indyjskich i nepalskich Himalajów, po tropikalne kraje Azji Południowo-Wschodniej – warto podpytać.

 • Zbigniew

  Zbigniew

  Pilot wycieczek zagranicznych z wieloletnim doświadczeniem. Pasjonat podróży, odwiedził już 76 kraje świata. Specjalizacja – świat islamu. Autor przewodnika po Iranie nagrodzonego Nagrodą Magellana na Targach Książki w 2018 r. za najlepszy przewodnik tekstowy, oraz najnowszego "Przewodnika po świecie islamu" wydanego w 2021 r. Języki: angielski, rosyjski i francuski, wyznawca zasady, że w każdym kraju, do którego się podróżuje, warto znać chociaż kilka słów w jego języku. 

 • Wojtek

  Wojtek

  Pilot specjalizujący się w krajach Maghrebu, Bliskiego i Środkowego Wschodu.

 • Oleh

  Oleh

  Witam. Mam na imię Oleh. Pochodzę z Ukrainy. Swego czasu miałem przyjemność kilka lat spędzić w Polsce i z tego okresu pozostało mi wiele cudownych wspomnień. Teraz pracuję jako przewodnik terenowy po Ukrainie i w pracy swej zawsze pragnę uczynić wszystko tak, żeby każdy, kto odwiedzi Ukrainę, zabierał ze sobą tylko najlepsze wspomnienia. Serdecznie zapraszam na Ukrainę.

 • Igor

  Igor

  Igor Smoliński - pilot wycieczek, wschodoznawca i historyk. Kilkanaście lat temu zacząłem swoją wędrówkę po krajach słowiańskich. Autostopem, pociągami, czasem na własnych nogach przemierzałem obszar byłego ZSRR oraz dawnej Jugosławii, w międzyczasie kończąc związane z tym studia oraz zdobywając licencję pilota wycieczek. Uwielbiam być w drodze i lubię w nią zabierać innych. Razem z Wytwórnią mogę pokazać wam Ukrainę, Mołdawię czy Kraje Bałkańskie. Moją specjalnością jest Czarnobyl, któremu poświęciłem wszystkie prace dyplomowe. Cały czas staram się odkrywać nowe miejsca aby w przyszłości móc realizować się na kolejnych programach. Znam angielski, rosyjski i ukraiński. Jeśli chcecie się razem napromieniować, posłuchać mołdawskiego rocka, spróbować chorwackich win - zapraszam na wspólne wyprawy!

 • Lesya

  Lesya

  Kierunki, które zna: Litwa , Łotwa, Estonia, Białoruś, Ukraina, Bułgaria, Włochy, Czechy, Niemcy, Izrael, Bośnia Serbia, Chorwacja.
  Jezyki, które zna: ukraiński, rosyjski, angielski.

 • Michał

  Michał

  Emerytowany autostopowicz. Zakochany w Kaukazie od 2013 r. Choć czasem w separacji, to jednak są szczęśliwym małżeństwem. Wiedzę o odwiedzanych miejscach czerpie z ludzkich historii. Czasem tragicznych, a niekiedy radosnych. Zdecydowanie stawia na jakość, a nie ilość. Stara się wracać do odwiedzonych krajów, aby jeszcze lepiej je poznać. Miłośnik wysokich gór, Bałkanów i Bliskiego Wschodu. W podróży kieruje się głównie zasadą, według której wszędzie na świecie, niezależnie od kraju, można spotkać dobrych bądź złych ludzi. W podziękowaniu za podarowaną wiedzę, czuje się w obowiązku przekazywać ją dalej. Wiedzę o miejscach, ludziach wartych usłyszenia i pokazania. Wiedzę, która burzy stereotypy. W wolnych chwilach stara się spełniać reportersko.

 • Paulina

  Paulina

  Z wykształcenia filolog i pedagog specjalny, z zamiłowania przewodnik górski. Nęci ją wszędzie tam, gdzie wysoko, dziko i nieoczywiście. Kaukaz i Azja Centralna to jedne z jej ulubionych kierunków. Wierna fanka autostopu, lokalnych przysmaków, ale nade wszystko podczas podróży ceni sobie spotkania z ludźmi, których bezinteresowność i gościnność niezmiennie ją zachwyca.

 • Karolina

  Karolina

  Ukończyła filologię rosyjską, studentka filologii serbsko-chorwackiej, znajomość języków: angielski, bośniacki, chorwacki, serbski, rosyjski (zaawansowany).