Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej

W związku z obecną sytuacją epidemiczną i zachorowaniami na COVID tym z Państwa, którzy chcą się zabezpieczyć na wypadek nieprzewidzianych okoliczności uniemożliwiających wyjazd, polecamy wykupienie Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej.

Ubezpieczenie KOSZTÓW IMPREZY TURYSTYCZNEJ Bezpieczne Rezerwacje zatwierdzonych uchwałą nr 48/Z/2018 Zarządu SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. z dnia 30.08.2018 r. zmienionych aneksem nr 1 z dnia 16.04.2020 r. można wykupić w wariantach:

1. Wersja podstawowa RG (nagłe zachorowania i inne przypadki zgodne z OWU).

2. Wersja podstawowa RG + CP (rozszerzenie o następstwa chorób przewlekłych).

3. Rozszerzenie o zachorowania na COVID (CQ), zabezpieczające przed pozytywnymi wynikami testów oraz przypadkami kwarantanny.

4. Rozszerzenie o zachorowania na COVID (CQ) + CP, czyli wersja zapewniająca najwyższy standard.

Wykupienie polisy wiąże się z refundacją do 100% zwrot poniesionych kosztów w sytuacjach zgodnych z zakresem ubezpieczeniaOWU KOSZTÓW IMPREZY TURYSTYCZNEJ Bezpieczne Rezerwacje zatwierdzonych uchwałą nr 48/Z/2018 Zarządu SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. z dnia 30.08.2018 r. zmienionych aneksem nr 1 z dnia 16.04.2020 r. z wymienionymi licznymi powodami rezygnacji w zakresie ubezpieczenia.

W przypadku występowania chorób przewlekłych konieczne jest zakupienie rozszerzenia ochrony ubezpieczeniowej CP!

Zgodnie z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia KOSZTÓW IMPREZY TURYSTYCZNEJ Bezpieczne Rezerwacje zatwierdzonych uchwałą nr 48/Z/2018 Zarządu SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. z dnia 30.08.2018 r. zmienionych aneksem nr 1 z dnia 16.04.2020 r., jeśli zażywa się na stałe leki lub było się/jest się leczonym z powodu choroby mogącej być zaliczaną do kategorii przewlekłych, konieczne jest zakupienie rozszerzenia ochrony ubezpieczeniowej CP (choroby przewlekłe).

Informujemy, że Ubezpieczyciel może zakwestionować zasadność zwrotu kosztów, jeśli zachorowanie dotyczy choroby przewlekłej, a uczestnik wyjazdu nie miał wykupionego ubezpieczenia CP.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z OWU KOSZTY IMPREZY TURYSTYCZNEJ Bezpieczne Rezerwacje za schorzenia przewlekłe uważa się podobne zachorowania nawet do pięciu lat wstecz!

Polisę należy wykupić najpóźniej:
- w ciągu 7 dni od zawarcia umowy, gdy podróż rozpoczyna się za co najmniej 30 dni,
- w tym samym dniu, gdy do rozpoczęcia podróży jest mniej niż 30 dni.

Aby wykupić ubezpieczenie kosztów rezygnacji, należy w nieprzekraczalnym terminie maksymalnie 7 dni od momentu rezerwacji wyjazdu dopełnić formalności poprzez wejście w poniższy link na stronie Ubezpieczyciela, wypełnienie formularza oraz opłacenie ubezpieczenia:

LINK DO UBEZPIECZENIA - KLIKNIJ

Prosimy o wybranie rodzaju ubezpieczenia "Ubezpieczenie od rezygnacji", wariant: "Z imprezy turystycznej, wyjazdu pakietowego, konferencji".

W razie problemów z rezerwacją ubezpieczenia, prosimy o kontakt z infolinią Ubezpieczyciela - Signal Iduna: tel. +48 22 505 65 06, 801 120 120 (opłata zgodna z taryfą operatora).

OWU KOSZTY IMPREZY TURYSTYCZNEJ Bezpieczne Rezerwacje wraz z dokumentem zawierającym informacje o produkcie ubezpieczeniowym (IPID) TUTAJ.

Uwaga! Składka na ubezpieczenie za wykorzystany okres ubezpieczenia od momentu wykupienia nie podlega zwrotowi.