Czarnogóra - Program

Czarnogóra Serbia Bośnia i Hercegowina

8 dni- pobyt w Czarnogórze- Ulcinj nad morzem, 2 dni- pobyt w Bośni i Hercegowinie- Sarajewo, Serbii- Belgrad

5 całodniowych wypraw autokarem

1- Czarnogóra- Kotor - schodzące do wód zatoki kotorskiej góry i pnąca się po nich twierdza św. Jana - panorama miasta, katedra św. Trypuna, amfiteatralnie położony na zboczu góry Kason Perast, rejs do położonej w Boce Kotorskiej wyspy z kościołem Matki Boskiej na skale, Budva- kamienne zaułki i place.

2- Czarnogóra- przepastny kanion Tary, spływ łodziami Tarą, Żabljak- wyprawa w góry Durmitor do jeziora czarnego.

3- Czarnogóra- Bar - Stary Bar- zatopiony w roślinach labirynt - niezamieszkałe stare miasto położone na wzgórzu, Petrovac- czerwone skały Petrovaca, wyspa świętej Niedzieli z cerkwią na klifie, wyspa Sveti Stefan- labirynt domów i schodów z kamienia, Hercegnovi- kamienne kościoły i twierdze pośród palm, rejs łodzią poprzez Bokę Kotorską do półwyspu Lustica- błękitna grota do której wpływamy łodzią i uciechy w świetlistej toni morskiej, dzikie plaże półwyspu Lustica.

4- Bośnia i Hercegowina- otoczone górami Sarajewo - wszechobecne bazary, karawanseraje i meczety, most łaciński i miejsce zamachu na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda, Kovaci- panorama miasta.

5- Serbia- Belgrad - twierdza i park na Kalemegdanie, panorama łączących się rzek- Sawy i Dunaju, brama Karola VI, baszta Nebojsy, cerkiew Ruzica, kaplica św. Petki, dom Manaka, Kafana, pałac księżnej Ljubicy, cerkiew soborowa.

3 kilkugodzinne wyprawy lokalne

1- Ulcinj- położone na nadmorskim wzgórzu - pałac Balsiciów, meczet Ali Paszy I.

2- Wyspa Ada, ujście do morza rzeki Bojany, otoczonej drewnianą zabudową położoną częściowo na wodzie z wielkimi sieciami rybackimi.

3- Położone pośród gór jezioro Szkoderskie przemierzamy łodzią - mokradła z wyrastającymi z wody drzewami, wyspy z monastyrami i twierdzą osmańską, biesiada rybna.

Imprezy wieczorne

1- impreza bałkańska- bałkańskie trunki i zakąski, bałkańskia muzyka i tańce.


 

2- impreza owocowa- bałkańskie owoce i wino.

Zapisz się na wyjazd