Maroko - Trasa

1 dzień - zbiórka godz. 6 na lotnisku Okęcie, godz. 8.10 lecimy z Warszawy do Marakeszu, przylot na miejsce godz. 11.55, Essaouira - port z barokową bramą i bastionem artyleryjskim, suki z drewnianymi wyrobami, rozległe plaże, nocleg w regionie Essaouiry.

2 dzień - Rabat - Meczet Hasana, mauzoleum Mohammeda V, Kasba Al-Udaja, Szalla - położona pośród pozostałości rzymskich nekropolia Merynidów, Casablanca - Meczet Hasana II, usytuowane na skałach nad oceanem Asilah z kasbą, meczetem i kolorowymi zaułkami, plaże Asilah, nocleg w regionie Asilah.

3 dzień - Tanger - Grand Socco, secesja europejska i arabska medyna, Chefchaouene - położona na górskim zboczu medyna z kasbą otoczoną platanami i fundukiem Chfichu, hiszpański meczet z panoramą miasta, Volubilis - pozostałości rzymskie, nocleg w Fezie.

4 dzień - Fez - bezkresny labirynt medyny z ukrytymi w zaułkach medresami, sukami, knajpkami, meczetami, nocleg w Fezie.

5 dzień - Meknes - brama królewskiej części miasta - Bab Mansour, wodospad Cascades d'Ouzoud, cedry i małpki makaki, nocleg w Marakeszu.

6 dzień - Marrakesz - otoczona pomarańczowym murem medyna z niekończącym się sukiem, którego ścieżki łączą się na placu  Jamaa el-Fna, miejscu spotkań z kuglarzami, treserami małp i zaklinaczami, minaret meczetu Kutubija, pałace El-Bahia i El-Badi z gniazdami bocianów, kasba z grobowcami Saadytów, nocleg w Ouarzazate.

7 dzień - Ait Benhaddou - opleciona rzeką wioska obronna z gliny z pnącymi się po górze kasbami, Dolina Draa - gliniane kasby pośród gąszczu palm daktylowych i krzewów granatu, skupionych wzdłuż wijącej się wśród kamienistej pustyni rzeki, nocleg w Ouarzazate.

8 dzień - kaniony - Dades i Todra - kasby  pośród gór, gaje palmowe i bezkresne ściany ze skały, położone wśród gór Ourzazate z planem filmowym z Hollywood, nocleg w Ouarzazate.

9 dzień - Legzira - czerwone klify i przestronne, bezludne plaże, nocleg w regionie Legziry.

10 dzień - ulokowane na wzgórzu Sidi Ifni z owalnym placem Hiszpanii, pałacem gubernatora i białą zabudową zakończoną od strony plaży szerokim tarasem z widokiem na ocean, nocleg w regionie Legziry.

11 dzień - piaszczyste wydmy schodzące do oceanu, kaktusy, wielbłądy, nocleg w Marakeszu.

12 dzień - wyjazd na lotnisko, godz. 12.35 wylot do Warszawy, przylot na miejsce godz. 18.25.

 

Zapisz się na wyjazd