Maroko - Program

tu bociany przylatują na zimę...może warto pójść ich śladem

pobyt nad oceanem w Sidi Ifni, Essaouira, Asilah, lasach cedrowych, Marakeszu, Fezie, Ouarzazate

10 wypraw autokarem

1- Marakesz- otoczona pomarańczowym murem medyna z niekończącym się sukiem, którego ścieżki łączą się na placu  Jamaa el-Fna, miejscu spotkań z kuglarzami, treserami małp i zaklinaczami, minaret meczetu Kutubija, pałace El-Bahia i El-Badi z gniazdami bocianów, kasba z grobowcami Saadytów.

2- Dolina Draa- gliniane kasby pośród gąszczu palm daktylowych i krzewów granatu, skupionych wzdłuż wijącej się wśród kamienistej pustyni rzeki, położone wśród gór Ouarzazate z planem filmowym z Hollywood.

3- Kaniony- Dades i Todra- kasby  pośród gór, gaje palmowe i bezkresne ściany ze skały, Ait Benhaddou- opleciona rzeką wioska obronna z gliny z pnącymi się po górze kasbami.

4- Fez- bezkresny labirynt medyny z ukrytymi w zaułkach medresami, sukami, knajpkami, meczetami.

5- Rabat- Meczet Hasana, mauzoleum Mohammeda V, Kasba Al-Udaja, Szalla- położona pośród pozostałości rzymskich nekropolia Merynidów, Casablanca- Meczet Hasana II.

6- Essaouira- port z barokową bramą i bastionem artyleryjskim, suki z drewnianymi wyrobami, rozległe plaże.

7- Meknes- brama królewskiej części miasta- Bab Mansour, suki z wyrobami z miedzi, Volubilis- pozostałości rzymskie.

8- Wodospad Cascades d'Ouzoud, cedry i małpki makaki.

9- Chefchaouene- położona na górskim zboczu medyna z kasbą otoczoną platanami i fundukiem Chfichu, hiszpański meczet z panoramą miasta, Tanger- Grand Socco, secesja europejska i arabska medyna, skały Herkulesa, usytuowane na skałach nad oceanem Asilah z kasbą, meczetem i kolorowymi zaułkami, plaże Asilah.

10- Ulokowane na wzgórzu Sidi Ifni z owalnym placem Hiszpanii, pałacem gubernatora i białą zabudową zakończoną od strony plaży szerokim tarasem z widokiem na ocean, kaktusy, wielbłądy, wyprawa na pustynię, piaszczyste wydmy schodzące do oceanu.

Wyprawa lokalna

Legzira- czerwone klify i przestronne, bezludne plaże.

Zapisz się na wyjazd