Dalmacja 2020/2021 - Trasa

Trasa


1 dzień - zbiórka o godz. 19  na parkingu przy Pl. Defilad pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie (ławeczki naprzeciwko Teatru Dramatycznego), wyjazd o godz. 19.15.

2 dzień - Split - stare miasto czyli labirynt korytarzy i zakamarków antycznego pałacu Dioklecjana, tworzącego obecne ulice i place zamknięte ścianami kompleksu pałacowego, perystyl - pałacowy dziedziniec, westybul, cesarskie apartamenty, mauzoleum Dioklecjana, do którego wstępu broni starożytny sfinks, dzwonnica z widokiem na miasto, świątynia Jowisza, wysadzany palmami, nadmorski bulwar, pobyt w Neum, nocleg w Neum.
 
3 dzień -  Dubrownik - wszechobecne fortyfikacje - baszta Minceta, forty - św. Jana, Bokar, Revelin, Lovrijenac, pałace - rektorów i sponza, fontanny Onufrego, kolumna Orlanda, kościół św. Zbawiciela, kompleks klasztorny franciszkanów, Ston - pnąca się pośród gór twierdza, winiarnie i plaże półwyspu Peljesac, nocleg w Neum.
 
4 dzień - pobyt w Neum, plaże Neum, nocleg w Neum.
 
5 dzień - wyprawa w góry Biokovo - Sveti Jure, Makarska - katedra św. Marka z ołtarzami - srebrnym barokowym i marmurowym, weneckim, plaże Makarskiej, nocleg w Neum.
 
6 dzień - pobyt w Neum, wyspa Korcula - położona na cyplu, otoczona murami i basztami Korcula - dom Marco Polo z wieżą - panorama wysp dalmatyńskich, Lumbarda - domy patrycjuszy i plaże Lumbardy, nocleg w Neum.
 
7 dzień - Mostar - kamienny stary most nad lazurową wodą, łączący dwa brzegi - katolicki i muzułmański, Carsija - stare miasto przeplatane wodami Neretwy i Radobolji, meczety - Koskin Mehmed-Paszy i Karadoz-Bega, Blagaj - klasztor derwiszów, podziemna rzeka, Kravice - wodospady, amfiteatralnie położone na wzgórzu w zakolu Neretwy Pocitelj z muzułmańską zabudową - meczety, łaźnie i Konak Gavrana Kapetanovicia z haremem, Stolac - średniowieczne stećki - rzeźbione nagrobki, nocleg w Neum.

8 dzień - pobyt w Neum, wyspa Mljet - jeziora z wodą morską i wyspa na wyspie z klasztorem benedyktynów i kościołem św. Marii, klify i zatoki z plażami, gąbki, korale i ławice kolorowych ryb, jaskinia Odyseusza ze świetlistą tonią morską, nocleg w Neum.
 
9 dzień - Chorwacja - Jeziora Plitwickie - tarasowo ułożone jeziora, połączone wodospadami, przeplatającymi się z kaskadami mchów, kaniony i jaskinie, oglądamy ze zwodzonych mostów, kolejki i statku, wyjazd do Warszawy.
 
10 dzień - przyjazd do Warszawy.
Zapisz się na wyjazd