Dalmacja - Program

Bałkany

Bośnia i Hercegowina, Chorwacja

8 dni- pobyt w Neum nad morzem

4 całodniowe wyprawy autokarem, co drugi dzień pobytu nad morzem

1- Bośnia i Hercegowina- Mostar- kamienny stary most nad lazurową wodą, łączący dwa brzegi- katolicki i muzułmański, Carsija- stare miasto przeplatane wodami Neretwy i Radobolji, meczety- Koskin Mehmed-Paszy i Karadoz-Bega, Blagaj- klasztor derwiszów, podziemna rzeka, Kravice- wodospady, amfiteatralnie położone na wzgórzu w zakolu Neretwy Pocitelj z muzułmańską zabudową- meczety, łaźnie i Konak Gavrana Kapetanovicia z haremem, Stolac- średniowieczne stećki- rzeźbione nagrobki.

2- Chorwacja- Dubrownik- wszechobecne fortyfikacje- baszta Minceta, forty- św. Jana, Bokar, Revelin, Lovrijenac, pałace- rektorów i sponza, fontanny Onufrego, kolumna Orlanda, kościół św. Zbawiciela, kompleks klasztorny franciszkanów, Ston- pnąca się pośród gór twierdza, winiarnie i plaże półwyspu Peljesac.

3- Chorwacja- wyprawa w góry Biokovo- Sveti Jure, Makarska- katedra św. Marka z ołtarzami- srebrnym barokowym i marmurowym, weneckim, plaże Makarskiej, usytuowane wśród gór Jeziora Baczyńskie.

4- Chorwacja- jeziora Plitwickie- tarasowo ułożone jeziora, połączone wodospadami, przeplatającymi się z kaskadami mchów, kaniony i jaskinie, oglądamy ze zwodzonych mostów, kolejki i statku.

4 kilkugodzinne wyprawy lokalne

1- Bośnia i Hercegowina- plaże Neum.


 

2- Chorwacja- wyspa Mljet- jeziora z wodą morską, wyspa na wyspie z klasztorem benedyktynów i kościołem św. Marii, klify i zatoki z plażami, gąbki, korale i ławice kolorowych ryb, jaskinia Odyseusza ze świetlistą tonią morską, skała z panoramą jezior.

3- Chorwacja- wyspa Korcula- położona na cyplu, otoczona murami i basztami Korcula- dom Marco Polo z wieżą- panorama wysp dalmatyńskich, Lumbarda- domy patrycjuszy i plaże Lumbardy.

4- Chorwacja- Split- stare miasto czyli labirynt korytarzy i zakamarków antycznego pałacu Dioklecjana, tworzącego obecne ulice i place zamknięte ścianami kompleksu pałacowego, perystyl- pałacowy dziedziniec, westybul, cesarskie apartamenty, mauzoleum Dioklecjana do którego wstępu broni starożytny sfinks, dzwonnica z widokiem na miasto, świątynia Jowisza, wysadzany palmami, nadmorski bulwar.

Zapisz się na wyjazd