Petersburg - Program

Białe Noce

W okresie białych nocy Petersburg nie zasypia, miasto carów - knajpy, kawiarnie, szlaki wodne, carskie pałace oraz teatry.

Szczyt białych nocy w Petersburgu to druga połowa czerwca i pierwsza połowa lipca, natomiast charakterystycznymi długimi wieczorami w półmroku można się cieszyć dłużej, atmosfera, która im towarzyszy, rejsy po kanałach miasta usytuowanego na wodzie, wieczorne życie Petersburga trwa od początku maja do końca września.

Pałace, place i prospekty Petersburga.

Położony ponad wodnym szlakiem Gribojedowa Sobór Zmartwychwstania Pańskiego - mieniąca się w kolorach mozaiki świątynia, ulubiony pejzaż lokalnych artystów, obszerny Prospekt Newski, Pałac Zimowy, plac i potężny sobór św. Izaaka Dalmatyńskiego z panoramą centrum miasta, plac teatralny i dostojny Teatr Mariański... a może wieczór w carskim mieście z baletem Czajkowskiego?

Miasto na wodzie oraz skarby świata.

Ermitaż - zdobycze kultury świata, szlaki wodne Petersburga czyli miasto widziane z wody.

Szlakiem rewolucji, myśli politycznej i Piotra I.

Nachimowska Szkoła Morska i krążownik Aurora - początek rewolucji, secesyjna willa baletnicy Matyldy Krzesińskiej zamieniona w siedzibę bolszewików, oko w oko z historią myśli politycznej, Wyspa Zajęcza, Sobór św. Piotra i Pawła, pomnik Piotra I, Twierdza Pietropawłowska, Wyspa Wasilewska z panoramą pałaców i mostów.

Peterhof

Pałace, fontanny i ogrody podmiejskiej rezydencji Piotra I.

Carskie Sioło

Zdobiony złotem letni pałac Katarzyny z komnatą bursztynową.

Zapisz się na wyjazd