Iran Azerbejdżan - Program

Jedwabnym szlakiem

Jedwabny szlak prowadził w Iranie z Meszhedu poprzez dzisiejszy Teheran i Tabriz, w którym do dnia dzisiejszego bazar kusi towarami przeróżnego pochodzenia. Jedna z jego odnóg odbijała do kraju ognia - Azerbejdżanu.

Azerbejdżan - zetknięcie przemysłu naftowego i szklanych fantazji w Baku z ukrytymi w górach wioskami i mieszkańcami żyjącymi tak samo od czasów starożytnych, pustkowie z wulkanami błotnymi, górskie kaniony i bezkresne piaszczyste plaże.

Iran - wyprawa przez pustynie: solną i piaszczystą oraz oazy, Meszhed - święte miasto szyitów, subtropikalne, górskie tereny nad Morzem Kaspijskim z herbacianymi i ryżowymi polami, zanikające słone jezioro Urmia, miasta wykute w skale i górska wyprawa do zamku Babak.

Pobyt nad morzem, w górach, na pustyni, w Meszhedzie, Kazwinie, Hamadanie i Tabrizie.

13 wypraw autokarem

1. Odludne wioski z gliny i piasku, palmiarnie, pustynny kanion.

2. Wyprawa przez pustynię solną i piaszczyste wydmy.

3. Manufaktura perskich dywanów, bazar, meczety.

4. Zatopiony w subtropikalnej zieleni zamek Rudkhan, Namakabrud - kolejka linowa na górę z panoramą pól herbacianych i morza, Masouleh - zrośnięte z otaczającymi górami, nawarstwione piętrowo domostwa, Kazwin - park z pałacem i meczetem.

5. Meszhed - święte miasto szyitów:  kompleks meczetów i grobowców, bazar.

6. Hamadan - plac Chomeiniego, mauzoleum biblijnych Estery i Mordechaja, Wieża Alavian, Ali Sadr - jaskinia z jeziorem i labiryntem wodnych zaułków, które pokonujemy łodzią, Soltanieh - mauzoleum Oldżajtu.

7. Tabriz - Błękitny Meczet, bazar, Kandovan - wioska wykuta w skale, Ardabil - kompleks szejka Safi-od-Dina.

8. Wyprawa w góry do twierdzy Babak, zanikające słone jezioro Urmia.

9. Grobowce Khalid Nabi, mauzoleum i panorama pustynnych wzgórz.

10. Baku - wieża dziewicza, meczet, taras z panoramą miasta, nadmorski bulwar, Nardaran - zamek szachów, Surachany - pola naftowe, Janar Dah - płonące skały.

11. Szeki - Pałac Szekińskich Chanów, meczet Dżuma, Kisz - kościół św. Elizeusza.

12. Gobustan - pustkowia z hieroglifami i bulgoczącymi wulkanami błotnymi.

13. Xinaliq - starożytna, odchodami lepiona i ogrzewana, najwyżej położona w Azerbejdżanie wioska, świątynia zoroastrian.

Zapisz się na wyjazd