Besarabia - Odessa

Plaże Odessy

Plaża Złoty Brzeg 

Najbliższa plaża do miejsca noclegowego - 15 min na piechotę.  Jedna z najlepszych plaż w Odessie pod względem czystości plaży (piasku) i wody. Ma piękny krajobraz, gdzie można chodzić wzdłuż morza do kolejnych plaż. Również tutaj jest rozwinięta infrastruktura w części gastronomicznej, jest też jadalnia. Ogólnie rzecz biorąc, zdecydowanie warto odwiedzić tę plażę, zwłaszcza jeśli jesteś po raz pierwszy w Odessie.

Plaża Lanzeron

Najstarsza miejska plaża położna w centrum miasta - 25 minut komunikacją miejską, wejście bezpłatne, na miejscu można wypożyczyć leżaki, parasole, są prysznice ze słodką wodą, plaża piaszczysta, na miejscu jest delfinarium, obok Park Szewczenki, z którego otwiera się panorama na port Odessy. Idąc dalej parkiem w kierunku Illiczowska dojdziemy do kolejnej plaży, można też wynająć rower i strefą parkową przemierzyć obszary z kolejnymi plażami.

Plaża Arkadia

Najpopularniejsza plaża na Ukrainie, plaża piaszczysta, centrum klubów i knajp plażowych na świeżym powietrzu, w których często odbywają się koncerty znanych postaci lokalnej i międzynarodowej sceny muzycznej, na miejscu można wypożyczyć leżaki, parasole, są prysznice ze słodką wodą i toalety.

Do dzikich, bezludnych plaż, plaż z leczniczymi błotami, plaż pod klifami dotrzemy podczas całodniowych i lokalnych wypraw.
 

Gastronomia i hulanki

Życie kawiarniane i knajpiane miasta skupia się w Odessie przy ulicy Derybasowskiej, 30 minut piechotą od naszego miejsca noclegu.

Bazar

Bazar znajduje się przy dworcu kolejowym, popularnymi produktami są lokalne owoce: arbuzy, melony, winogrona, figi, granaty, tłoczony na miejscu sok z granatów, domowe wino, samogon, czarnomorskie ryby, popularne na Ukrainie w wersji suszonej, owoce morza, marynaty, przyprawy, domowe sery.

Zapisz się na wyjazd