Besarabia - Odessa

Plaże Odessy

Plaża Lanzeron

Najstarsza miejska plaża położna w centrum miasta, najbliżej naszego miejsca noclegu - 35 minut piechotą, 5-15 minut komunikacją miejską, wejście bezpłatne, na miejscu można wypożyczyć leżaki, parasole, są prysznice ze słodką wodą, plaża piaszczysta, na miejscu jest delfinarium, obok Park Szewczenki, z którego otwiera się panorama na port Odessy. Idąc dalej parkiem w kierunku Illiczowska dojdziemy do kolejnej plaży, można też wynająć rower i strefą parkową przemierzyć obszary z kolejnymi plażami.

Plaża Arkadia

Najpopularniejsza plaża na Ukrainie, plaża piaszczysta, centrum klubów i knajp plażowych na świeżym powietrzu, w których często odbywają się koncerty znanych postaci lokalnej i międzynarodowej sceny muzycznej, na miejscu można wypożyczyć leżaki, parasole, są prysznice ze słodką wodą i toalety, do plaży dojeżdża tramwaj numer 5, trolejbus nr 5, 13, marszrutki nr 168, 198.

Do dzikich, bezludnych plaż, plaż z leczniczymi błotami, plaż pod klifami dotrzemy podczas całodniowych i lokalnych wypraw.
 

Gastronomia i hulanki

Życie kawiarniane i knajpiane miasta skupia się w Odessie przy ulicy Derybasowskiej, 15 minut piechotą od naszego miejsca noclegu.

Bazar

Bazar znajduje się przy dworcu kolejowym, popularnymi produktami są lokalne owoce: arbuzy, melony, winogrona, figi, granaty, tłoczony na miejscu sok z granatów, domowe wino, samogon, czarnomorskie ryby, popularne na Ukrainie w wersji suszonej, owoce morza, marynaty, przyprawy, domowe sery.

Zapisz się na wyjazd

Komentarze

W celu dodania komentarza należy się zalogować

Brak dodanych komentarzy