Besarabia 10 dni - Trasa

Trasa

1 dzień - zbiórka w Warszawie na dworcu PKP Warszawa Wschodnia od ulicy Kijowskiej,  godz. 12, godz. 12.15 wyjazd autokarem do Lwowa, nocleg we Lwowie.

2 dzień- Lwów- stare miasto- opera- wizytówka Lwowa, reprezentacyjny Prospekt Swobody z pomnikami Szewczenki i Mickiewicza, kościoły- bernardynów i dominikanów, katedra łacińska- wewnątrz, gotyckie łuki wywołują poczucie podniosłości, kaplica Boimów pokryta w całości płaskorzeźbami przedstawiającymi sceny biblijne, rynek z ratuszem i kamienicami- czarną i królewską- siedzibą króla Jana III Sobieskiego, zaułek z mistyczną i tajemniczą katedrą ormiańską, rzeźbiony cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich, wieczorem jedziemy pociągiem do Odessy (każdy ma miejsce leżące i pościel, typ wagonu - plackarta).

3 dzień- przyjazd rano do Odessy, Odessa - Schody Potiomkinowskie: miejsce początków rewolucji, bulwar nadmorski, secesja odeska: stara giełda, opera, XIX-wieczny pasaż handlowy, pobyt w Odessie, nocleg w Odessie.

4 dzień- Wilkowo- wioska staroobrzędowców- labirynt wody i roślin, rejs statkiem do dzikich plaż z kormoranami, słone jezioro Sasyk, Primorskie- rozległe plaże z białego piasku, nocleg w Odessie. 

5 dzień- pobyt w Odessie, klify, przejrzysta toń wodna, bezkresne plaże, nocleg w Odessie.

6 dzień- podziemne miasto czyli największe na świecie, liczące kilkaset kilometrów piwnice z kolekcją win, degustacja, Orhei- wykuty w skale monastyr, Kiszyniów- bulwar Stefana cel Mare, Łuk Triumfalny i knajpiane życie miasta, nocleg w Odessie.

7 dzień- pobyt w Odessie, Białogród Dniestrowski- twierdza akermańska nad limanem Dniestru, Szabo- królewskie piwnice z winem, nocleg w Odessie.

8 dzień- Tyraspol- sowiecki socrealizm- siedziba prezydenta i Dom Sowietów z pomnikami Lenina, Bendery- turecka twierdza, nocleg w Odessie.

9 dzień- pobyt w Odessie, lecznicze błota, wieczorem jedziemy z Odessy do Lwowa (każdy ma miejsce leżące i pościel). 

10 dzień- rano jesteśmy we Lwowie, stąd dalej jedziemy do Warszawy

 

Zapisz się na wyjazd