Besarabia 10 dni - Program

7 dni- pobyt w Odessie nad morzem

piaszczyste plaże Odessy i regionu, nadmorskie bulwary otoczone platanami, kawiarniami, knajpami z ukraińską i tatarską kuchnią, życie nocne z klubami i imprezami...

3 całodniowe wyprawy autokarem co drugi dzień pobytu w Odessie

1- Wilkowo- wioska staroobrzędowców- labirynt wody i roślin, rejs statkiem do dzikich plaż z kormoranami, słone jezioro Sasyk, Primorskie- rozległe plaże z białego piasku.

2- Mołdowa- podziemne miasto czyli największe na świecie, liczące kilkaset kilometrów piwnice z kolekcją win, degustacja, Orhei- wykuty w skale monastyr, Kiszyniów- bulwar Stefana cel Mare, Łuk Triumfalny i knajpiane życie miasta.

3- Naddniestrze- Tyraspol- sowiecki socrealizm- siedziba prezydenta i Dom Sowietów z pomnikami Lenina, Bendery- turecka twierdza.

4 kilkugodzinne wyprawy lokalne

1- Odessa - Schody Potiomkinowskie: miejsce początków rewolucji, bulwar nadmorski, secesja odeska: stara giełda, opera, XIX-wieczny pasaż handlowy.

2- Białogród Dniestrowski- twierdza akermańska nad limanem Dniestru.

 

3- Szabo- królewskie piwnice z winem, czerwone klify i plaże.

4- Klify, przejrzysta toń wodna, lecznicze błota, bezkresne plaże.

Lwów

Lwów- stare miasto- opera- wizytówka Lwowa, reprezentacyjny Prospekt Swobody z pomnikami Szewczenki i Mickiewicza, kościoły- bernardynów i dominikanów, katedra łacińska- wewnątrz, gotyckie łuki wywołują poczucie podniosłości, kaplica Boimów pokryta w całości płaskorzeźbami przedstawiającymi sceny biblijne, rynek z ratuszem i kamienicami- czarną i królewską- siedzibą króla Jana III Sobieskiego, zaułek z mistyczną i tajemniczą katedrą ormiańską, rzeźbiony cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich.

Zapisz się na wyjazd