Czarnobyl - Trasa

Trasa

1 dzień - zbiórka o godzinie 07:30 rano Dworzec PKP Warszawa Wschodnia (od ulicy Kijowskiej), stąd jedziemy do Lwowa, na miejscu jesteśmy wieczorem, wieczorne hulanki po mieście, nocleg we Lwowie.  

2 dzień - Lwów- Opera otwierająca reprezentacyjny Prospekt Swobody z pomnikami Szewczenki i Mickiewicza, system umocnień: arsenały i baszta prochowa, Cerkiew Wołoska, Katedra Łacińska z gotyckimi łukami we wnętrzu tworzącymi atmosferę podniosłości, kaplica Boimów pokryta w całości manierystycznymi płaskorzeźbami, zaułek z mistyczną średniowieczną Katedrą Ormiańską, pełną tajemniczych, mrocznych malowideł, fresków i mozaiki, rynek z ratuszem i kamienicami: czarną i królewską - siedzibą króla Jana III Sobieskiego, bazary ze starociami i rękodziełem, przepełniony rzeźbą Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich, wieczorem jedziemy pociągiem do Kijowa (każdy ma miejsce leżące i szczelnie zamkniętą pościel, typ wagonu - plackarta). 

3 dzień - rano jesteśmy w Kijowe, Kijów- Czerwony Uniwersytet z pomnikiem Szewczenki, nawiązujące do średniowiecza złote wrota, kolorowa secesja kijowska, monumentalne miejsca pomarańczowej rewolucji - ulica Chreszczatyk i Majdan Niezależności, pokryte złotymi kopułami zespoły cerkiewne św. Zofii i Michała, cerkiew św. Andrzeja dominująca nad wijącym się w stronę dniepru Andrzejowym Zejściem czyli krętą uliczką, otoczoną bazarem turystycznym i galeriami, Pałac Mariański: miejsce uroczystych spotkań prezydenta, kamienica z chimerami, nocleg w Kijowie.

4 dzień- Czarnobyl- wyprawa do strefy, dla obawiających się strefy Kijów - Ławra Kijowska-Peczerska- cerkwie i podziemny labirynt z relikwiami, wieczorem jedziemy pociągiem (każdy ma miejsce leżące i szczelnie zamkniętą pościel, typ wagonu- plackarta) do Lwowa.

5 dzień- rano jesteśmy we Lwowie, stąd jedziemy autokarem do Warszawy.
  

Zapisz się na wyjazd