Czarnobyl - Program

Czarnobyl

Martwa strefa? Czy tylko obszar bez ingerencji człowieka - życie radzieckiego miasta, które zatrzymało się w roku 1986, wszechobecnie powracająca przyroda, pozostałości jądrowej infrastruktury, posępna socrealistyczna architektura opuszczonej Prypeci... 

Kijów

Czerwony Uniwersytet, nawiązujące do średniowiecza złote wrota, kolorowa secesja kijowska, monumentalne miejsca pomarańczowej rewolucji - ulica Chreszczatyk i Majdan Niezależności, pokryte złotymi kopułami zespoły cerkiewne św. Zofii i Michała, cerkiew św. Andrzeja dominująca nad wijącym się w stronę Dniepru Andrzejowym Zejściem, czyli krętą uliczką, otoczoną bazarem turystycznym i galeriami, Pałac Mariański: miejsce uroczystych spotkań prezydenta, kamienica z chimerami, Ławra Kijowska-Peczerska- cerkwie i podziemny labirynt z relikwiami. 

Lwów

Lwów- Stare Miasto- Opera- wizytówka Lwowa, reprezentacyjny Prospekt Swobody z pomnikami Szewczenki i Mickiewicza, Kościoły- Bernardynów i Dominikanów, Katedra Łacińska- wewnątrz, gotyckie łuki wywołują poczucie podniosłości, Kaplica Boimów pokryta w całości płaskorzeźbami przedstawiającymi sceny biblijne, Rynek z Ratuszem i Kamienicami- Czarną i Królewską- siedzibą króla Jana III Sobieskiego, zaułek z mistyczną i tajemniczą Katedrą Ormiańską, rzeźbiony Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich.

Zapisz się na wyjazd