Węgry - Program

3 wyprawy autokarem

1. Zakole Dunaju ze wzgórzami schodzącymi do rzeki - Esztergom - kolebka państwowości z bazyliką, Szentendre - serbskie cerkwie.

2. Eger - szlakiem wina, Miszkolc - kąpielisko termalne w jaskini.

3. Wiedeń - pałace Habsburgów.

Wyprawa lokalna

Budapeszt - zamek, kościół Macieja i góra Gellerta z panoramą na miasto, położony nad Dunajem parlament, synagoga.

Sylwester

Sylwestrowa noc w Budapeszcie

Sylwestrową noc w Budapeszcie można spędzić w zabytkowym centrum Budapesztu razem z tłumem spacerujących turystów i Węgrów. Miasto staje się jednym wielkim kiermaszem pełnym różnych trąbek, masek, konfetti, na każdym rogu można znaleźć uliczne bufety z grzanym winem, szampanem i przeróżnymi smakołykami.

Warto przespacerować się reprezentacyjną aleją Andrassyego, by dotrzeć do placu Franza Liszta, który słynie z niezliczonej ilości klimatycznych i tętniących życiem  knajp. W noc sylwestrową pobierają one dodatkową opłatę za wstęp (od kilku do kilkudziesięciu euro), ale na pewno warto je rozważyć, bo znajdują się w sąsiedztwie placów Nyugati i Oktogon, gdzie mają miejsce główne darmowe imprezy miasta.

Na placu Vörösmarty świętowanie zaczyna się już 30 grudnia i trwa 3 dni.  O północy wszyscy wychodzą tradycyjnie powitać Nowy Rok na ulicę i dołączyć do grona świętujących na świeżym potwietrzu.

Dla chętnych całkowicie innych wrażeń proponujemy sylwestra w stroju kąpielowym czyli imprezę w łaźniach Szechenyi przy przebojach ubiegłego roku albo rejs statkiem po Dunaju z cygańską muzyką.

Zapisz się na wyjazd