Gruzja Armenia WAW - Opinie

Zbieramy informacje i sugestie o wyjazdach z anonimowych ankiet, które uczestnicy wypełniają po wyjeździe.

Opinie na temat naszych wyjazdów do Gruzji i Armenii są bardzo pozytywne. Szczególnie w ostatnim sezonie wysoko są oceniane wszystkie świadczenia, ale także program. Jest on dość intensywny, ale dzięki temu można dużo zobaczyć.

Zarówno Gruzja, jak i Armenia wzbudzają zachwyt. Uczestnicy zwracają uwagę na różnorodność krajobrazów, bogatą historię obu krajów i wielość odwiedzanych miejsc.

Oto jedna z opinii zaczerpnięta z powyjazdowych ankiet:

"To był zupełnie niespodziewanie jeden z najlepszych wyjazdów grupowych w moim życiu. Nie spodziewałem się zobaczenia tak wspaniałej i różnorodnej natury (monumentalnych, a jednocześnie przyjaznych gór , lodowców, wodospadów, jezior, kanionów, przełęczy, półpustyń czy stepów) i tylu niezwykłych zabytków oraz wyjątkowych pod każdym względem miejsc jak: skalne miasta, bajkowo położone klasztory, czy innych atrakcji w postaci rejsów łódkami po jeziorach, przejazdów kolejkami linowymi nas przepaściami czy degustacji win w starych winnicach ze wspaniałymi komentarzami gospodarzy. Specjalnie dla nas zorganizowanych koncertów muzyki w skalnych klasztorach, czy pożegnalnego przyjęcia (supry) z tańcami i przemówieniami/toastami tamady.”

I kolejna  - można się wiele dowiedzieć o historii i zwyczajach Gruzji i Armenii, krajach, o których tak naprawdę niewiele wiemy, a to przecież pierwsze chrześcijańskie kraje na świecie, o bogatych dziejach, wspominane w starożytnych kronikach...

"Wyjazd był bardzo ciekawy i bardzo dużo wiedzy na temat Gruzji i Armenii. Poznałam te kraje, które mają bardzo ciekawą historię i kulturę. Widoki Kaukazu są cudne i polecam każdemu."

Po tej wyprawie wiele osób chętnie by pojechało jeszcze raz na wyjazd z nami lub będzie polecać wyprawy z Wytwórnią Wypraw innym:

"Lubię adrenalinę, a ta wyprawa sprawiła, że miałam jej pod dostatkiem. Kraje choć nie daleko od nas, tak różne krajobrazowo, kulturowo, kulinarnie. Powietrze samo wlewało się do płuc. Jestem zadowolona, że zdecydowałam się na tę wyprawę. Życzyłabym sobie i podobnym kolejnych wypraw."

Często przewijają się przez relacje z wyjazdów wspomnienia smaków różnych próbowanych tam na miejscu potraw. Kuchnia obu krajów jest niezwykle smaczna i różnorodna.

"Zakochałam się w Gruzji i Armenii. Poznałam cudownych ludzi. Wiele się dowiedziałam, spróbowałam fantastycznych potraw, a niektóre już próbowałam odtworzyć w domu. Już na wyjeździe umawialiśmy się na kolejne podróże również z Wytwórnią."

Mimo intensywnego programu jeździ z nami wielu seniorów. Da radę dostosować program do ich potrzeb. Część osób idzie na intensywną wycieczkę, a w tym czasie osoby, które wolą zamiast wędrówki podziwiać widoki, mogą zrobić krótszy spacer, albo posiedzieć sobie z widokami na góry. Pilot wyjazdu udzieli informacji na temat różnych dostępnych wariantów każdego dnia.

"Wyprawa była wspaniała, dostosowana do różnych kategorii wiekowych. Pilot z bardzo dużą wiedzą opowiadał bardzo interesująco, polecam moim znajomym. Poznałam chyba wszystkie smaki Gruzji i Armenii."

Również Ci, którzy lubią się powłóczyć, nie będą czuli presji grupy. Można zarówno trzymać się grupy i przewodnika, jak i niekiedy nieco się odłączyć i mimo grupowego intensywnego wyjazdu znaleźć czas dla siebie.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni super wyprawa życia, nawet takiej nie wyśniłam. Podobało mi się to, że nie tylko zwiedzaliśmy zaplanowane obiekty, których było zresztą 20-30 % więcej, ale można było skupić się na tym, co kogo interesowało najbardziej, byle by zdążyć na czas odjazdu i moim zdaniem grupa była zdyscyplinowana. Podobała mi się możliwość zwiedzania nocą, inne atrakcje wybierane przez nas nie były nigdy przymusem."

Wiele osób ceni naszych pilotów. To doświadczone osoby, pasjonaci, zakochani w rejonach, do których jeździmy. Zarażają miłością do odwiedzanych miejsc, imponują wiedzą, doceniane są też ich umiejętności pracy z grupą.

"Wyprawa była świetnie przeprowadzona, ogromne podziękowania dla Mateusza Ruty, bez niego nie byłoby to samo :) świetnie przedstawił nam historie obu krajów, nakreślił sytuację polityczną i kulturową, a także wykazał się dużą wiedzą opowiadając o poszczególnych zabytkach. Podczas całego wyjazdu dawał bardzo dużo z siebie i zdecydowanie zasługuje na premię."

"No i pilot. CUDO! Jeżeli chodzi o warstwę organizacyjną, to wszędzie byliśmy na czas, wszystko było dokładnie wytłumaczone, rozliczone. A jakby tego było mało, to dzielił się z nami na każdym kroku swoją imponującą wiedzą dotyczącą tych dwóch krajów, odpowiadał na każde pytanie związane z tematem, proponował dodatkowe atrakcje, czy to wspólne, czy w czasie wolnym."

Sporo zapytań jest o standard noclegów. Mimo że zawsze priorytetem jest dla nas ciekawy program, a standard noclegów dostosowany jest do stosunkowo niewysokiej ceny za wyjazd, to jednak są to przyzwoite hotele czy pensjonaty. Może nie mają zbyt wielu wygód, ale są czyste i schludne.

Oto jak są oceniane przez uczestników:

"Wszystkie noclegi oferowały bardzo czyste pokoje, ze świeżą i czystą pościelą i bielizną pościelową oraz ręcznikami. Wszystkie pokoje, z których korzystaliśmy miały prywatne łazienki i toalety, chociaż nie było to zagwarantowane w opisie."

"Pokoje czyste, przestronne, z łazienkami. Bardzo dobra lokalizacja."

"Jechałam z nastawieniem, że będzie gorzej, byłam mile zaskoczona. Toalety w pokojach, czysto. Jestem zadowolona z wszystkich noclegów. Najbardziej komfortowy był w Tbilisi, ale pozostałe też na dobrym poziomie."

"Pościel była czysta i ciepła woda. Uważam, że były ok co do ceny."

W autokarze spędza się na naszych wyjazdach sporo czasu, dlatego tak ważne jest, by ten czas był dla nas przyjemny, a warunki komfortowe. Opinie o autokarze i kierowcach są pozytywne:

"Autokar czysty, bez przykrych zapachów. Sprzątany na bieżąco."

"Jestem bardzo zadowolony z powodu pracy kierowcy i przewodnika, autokar w zupełności spełnił swoją funkcję."

"Jestem bardzo zadowolona, komfort jazdy oceniam bardzo wysoko, poza tym pojazd za każdym razem był oczyszczony i przygotowany do podróży!"

"Autokar ok,  działał sprawnie nawet w wysokich górach. Kierowca dbał o czystość codziennie."

Szczególne słowa uznania kierowane są pod adresem kierowców, którzy doskonale sobie radzą w trudnym, nierzadko górskim terenie:

"Kierowca bardzo dbał o czystość w autokarze i był mistrzem w poruszaniu się po trudnej, górskiej drodze..."

Często kierowcy czują się jak gospodarze, którzy zaprosili pod swój dach gości z Polski...

"Wisienka na torcie to jego kierowca - wspaniały człowiek, przyjazny i pomocny."

Chyba nie macie już wątpliwości, że warto z nami wyjechać do Gruzji i Armenii?

Zapraszamy!

Zapisz się na wyjazd

Komentarze

W celu dodania komentarza należy się zalogować

Brak dodanych komentarzy