Czarnogóra - Program

5 dni - pobyt w Czarnogórze - Ulcinj nad morzem

4 całodniowe wyprawy autokarem

1. Kotor - schodzące do wód Zatoki Kotorskiej góry i pnąca się po nich twierdza św. Jana - panorama miasta, katedra św. Trypuna, amfiteatralnie położony na zboczu góry Kason Perast, rejs do położonej w Boce Kotorskiej wyspy z kościołem Matki Boskiej na skale, Budva - kamienne zaułki i place.

2. Przepastny kanion Tary, spływ łodziami Tarą.

3. Żabljak - górski relaks nad Jeziorem Czarnym.

4. Bar - Stary Bar - zatopiony w roślinach labirynt, niezamieszkałe stare miasto położone na wzgórzu, piękne panoramy: Petrovac - czerwone skały Petrovaca, wyspa Świętej Niedzieli z cerkwią na klifie, wyspa Sveti Stefan - labirynt domów i schodów z kamienia, Hercegnovi - kamienne kościoły i twierdze pośród palm; rejs łodzią poprzez Bokę Kotorską do półwyspu Lustica - błękitna grota, do której wpływamy łodzią i uciechy w świetlistej toni morskiej, dzikie plaże półwyspu Lustica.

 5. Masyw Lovcen - panorama Boki Kotorskiej, wyroby regionalne, Cetynia - dwór króla Mikołaja, dawne poselstwa, wbudowany w skałę monaster Ostrog.

3 kilkugodzinne wyprawy lokalne

1. Ulcinj - położone na nadmorskim wzgórzu - pałac Balsiciów, meczet Ali Paszy I.

2. Położone pośród gór Jezioro Szkoderskie przemierzamy łodzią - mokradła z wyrastającymi z wody drzewami, wyspy z monasterami i twierdzą osmańską, biesiada rybna.

3. Wyspa Ada, ujście do morza rzeki Bojany, otoczonej drewnianą zabudową położoną częściowo na wodzie z wielkimi sieciami rybackimi.

Imprezy wieczorne

1. Impreza bałkańska - bałkańskie trunki i zakąski, bałkańskia muzyka i tańce.


 

2. Impreza owocowa - bałkańskie owoce i wino.

Zapisz się na wyjazd