Jordania AMM - Trasa

1 dzień - zbiórka na lotnisku Warszawa Modlin, wylot do Ammanu, przylot na miejsce, Jerash- rozległe antyczne pozostałości rzymskiego miasta, usytuowany na wzgórzach Amman - starożytne pozostałości - amfiteatr i cytadela, meczet króla Abdullaha, nocleg w w regionie Ammanu.

2 dzień - szlakiem biblijnym - Betania za Jordanem - region rzeki Jordan, obszar działalności Jana Chrzciciela, Madaba - cerkiew św. Jerzego z mozaiką mapy Ziemi Świętej, kompleks z bizantyjskimi mozaikami, Góra Nebo - miejsce, z którego Mojżesz ujrzał Ziemię Obiecaną, pustynne zamki - Qasr al-Harrana i Quasayr Amra z freskami przedstawiającymi lokalne obyczaje, nocleg w regionie Ammanu.

3 dzień -  mineralne błota i woda Morza Martwego, nocleg w Wadi Rum.

4 dzień - Wadi Rum - wyprawa pieszo i terenówkami poprzez pustynię, piaski w odcieniach czerwieni i żółci oraz góry i kaniony, nocleg w regionie Morza Czerwonego.

5 dzień - pobyt nad Morzem Czerwonym, rejs łodzią z przeszklonym dnem, panoramy rafy koralowej oraz zatopionych wraków, nocleg w regionie Morza Czerwonego.

6 dzień - wyprawa w głąb Petry, starożytnej metropolii wykutej w czerwonych skałach kanionu, pośród monumentalnych grobowców i świątyń, nocleg w regionie Petry.

7 dzień - Mała Petra - skalne miasto z malowidłami nawiązującymi do kultu Dionizosa, wyprawa do kanionu, ponad którym góruje na stromym zboczu wioska Dana, panoramy skalistego wąwozu z lokalnymi pasterzami, Al-Karak - twierdza Królestwa Jerozolimy, nocleg w w regionie Ammanu.

8 dzień - wylot do Warszawy, przylot na miejsce.

Zapisz się na wyjazd