Jordania AMM - Opinie

Przedstawiamy opinie o Jordanii naszych uczestników z ankiet powyjazdowych.Uczestnicy oceniają w nich wyjazd i przedstawiają swoje uwagi oraz przemyślenia.Mamy nadzieję, że pomogą one Państwu w podjęciu decyzji o zapisaniu się na wyprawę do Jordanii z Wytwórnią Wypraw.

Ogółne wrazenie o wyjezdzie

Bardzo dobry lokalny przewodnik. Doskonale znający temat zabytków. Biegle posługujący się angielskim. Bardzo fajna Pani Pilot. Ciekawy program. Najlepsza pustynia Wadi Rum oraz oczywiście Petra. Wyjazd nie za długi, nie za krótki. Taki w sam raz na wyprawę. Każdy obiekt programu na swój sposób interesujący. Nawet luźny piątek spędziliśmy na zakupach kaw z kardamonem, herbat, poznawania lokalsów. 

Jestem bardzo zadowolona z wyjazdu, miejsce fantastyczne, ludzie otwarci, przyjaźni, komunikatywni, przewodnik lokalny przesympatyczny z dużą wiedza i umiejętnością jej przekazywania. Miejsce polecę z całą pewnością. 

Z przyjemnością powtórzyłbym tą wyprawę. Jordania okazała się przyjemnym zaskoczeniem, w tym zarówno za porządek i bezpieczeństwo, jak i powszechnie zauważalną życzliwość i otwartość ludzi. 

Od czasu Maroka tak dobrze nie spędziłem wyjazdu na urlop. Piękny kraj, choć zaniedbany. Cudowny wyjazd. Bardzo ciekawy program z ogromem atrakcji. Jestem bardzo zadowolony z decyzji wyjazdu. 

Było super, niezapomniane wrażenia, mnóstwo ciekawych rzeczy, przy tym trochę historii, trochę wolnego czasu, dla mnie było naprawdę fantastycznie. 

Wspaniałe, niezapomniane widoki na Wadi Rum ,oczywiście Petra i nieoczekiwane snurkowanie na rafie koralowej. Dużo emocji dzięki wspaniałym krajobrazom. 

Ogólna opinia odnośnie wyjazdu bardzo dobra, pilotka Agnieszka rewelacyjna, pilot jordański rewelacyjny, bardzo dużo i ciekawie opowiadał, polecam tę osoby na następne wyprawy. Ludność Jordanii bardzo przyjazna dla turystów, a najważniejsze, że czułam się całkowicie bezpieczna. 

Znakomity wyjazd, świetna trasa, atrakcyjność wzrastała każdego dnia. Pilotka polska doskonała, inteligentna, błyskotliwa, kulturalna, doskonale zorganizowana, radząca sobie w każdej sytuacji, o dużej wiedzy, którą dzieliła się z nami. Przewodnik jordański, Omar, to strzał w dziesiątkę. Ogromna wiedza, kultura osobista, życzliwość, odpowiedział na każde pytanie, pomocny w każdej sytuacji, dzielił się z nami wiedzą o swoim kraju i ludziach i obyczajach, potrawach. Pokazał nam swój kraj i ludzi w piękny sposób. Oby na wszystkich wyjazdach byli tacy wspaniali przewodnicy. Aż chce się jeszcze raz odwiedzić Jordanię. 

Bardzo chciałam zwiedzić Jordanię i program wycieczki zapewnił mi to w 90%. Zależało mi głównie na dokładnym obejrzeniu Petry i pustyni Wadi Rum. Szczególne podziękowania należą się naszemu jordańskiemu opiekunowi, Omarowi. Dzięki jego zaangażowaniu mogliśmy zrealizować program wycieczki. Zadbał o przekazanie ciekawych informacji w każdym obiekcie, o kontakt z lokalną społecznością i rozwiązywał wszystkie małe i większe problemy. Starał się na każdym kroku uprzyjemnić nam czas pobytu. Dzięki niemu mogę zaliczyć ten wyjazd do bardzo udanych. 

Wyjazd i program były przygotowane tak jakbym ja sam chciał je zorganizować, więc wrażenia i emocje mogły być wyłącznie pozytywne. 

Noclegi:

Bardzo sympatyczny hotel w Madabie, super nocleg w namiotach na pustyni, bardzo klimatyczny i pozytywny hotel w Petrze, miły gest ze strony właściciela, który się osobiście przywitał i pożegnał z grupą. 

Pokoje czyste i dość przestronne, w jednym nawet lodówka jako standardowe wyposażenie. Przy nastawianiu się na podróż w stylu trampingu, wręcz powyżej oczekiwań. 

Wyjazd nie był drogi, więc poziom noclegów i tak był wyższy niż się spodziewałem. 

Myślę, że w stosunku do ceny noclegi spełniły oczekiwania. Madaba - hotel w porządku. Akaba-świetnie, że był blisko morza, sprawnie podawane jedzenie, postarali się, bo była ryba i wołowina a nie kurczak. Hotel koło Petry - warunki skromne, ale było smaczne jedzenie, klimatyzacja nie była potrzebna, bo chłodno (nic nie hałasowało), piękny widok z "restauracji", nie było ręczników, ale to było podane w ogólnych wskazówkach WW. 

Autokar:

Super autokar, nawet ładowanie przez USB w siedzeniach działało.  

Autokar świetny, kierowca świetny, autokar czysty, dezynfekowany, czułam się bardzo bezpieczna. 

Autokar nowoczesny i wygodny, utrzymany w czystości, klimatyzacja działa bez zarzutu. 

Wydawało się, że autokar w miarę nowy, sprawny, czysty, z działającą klimatyzacją. 

Kierowca jest mistrzem, wjedzie wszędzie, nawet w najciaśniejszą uliczkę. 

Zapisz się na wyjazd