Uzbekistan - Program

Uzbekistan

Serce Jedwabnego Szlaku - tu przenikały się kultury: europejska z azjatycką, perska oraz arabska z wielkim stepem i Syberią, spotykały się myśli i wynalazki, powstawały miasta z gliny i piasku barwione w kolorach morza i nieba, manufaktury jedwabiu oraz kolorowe bazary niczym z baśni tysiąca i jednej nocy. Meczety i medresy Samarkandy, skarby Tamerlana, pałace i haremy emira Buchary, chanat Chiwy, a także pozostałości Morza Aralskiego z wrakami statków zanurzonymi w piaskach dawnego dna akwenu...

Wyprawy

1. Buchara - Ark, pałace i haremy emira, medresy i meczety, barwny dom Chodżajewa, hale targowe, Czor Minor.

2. Chiwa - otoczone murami miasto chanów, labirynt pałacowych pomieszczeń, haremu z tajnymi przejściami, bazaru, meczetów, minaretów z panoramą miasta.

3. Morze Aralskie - przed nami coraz bardziej biała przestrzeń, jakby w upalnym Uzbekistanie pośród pustyni nagle spadł śnieg, ale to nie śnieg, to wiatr morze rozwiał po całym Uzbekistanie, a raczej to, co z niego zostało - sól, która niczym śnieg bieli pustkowia. Opuszczony port i przepaść - tu było morze, pustynia po horyzont i pordzewiałe wraki kutrów rybackich.

4. Taszkient - kompleksy medres i meczetów, okrągłe hale bazarów i inny świat centrum.

Samarkanda

Plac Registan: kompleks medres, meczety i grobowce rodziny Tamerlana, bazar, aleja mauzoleów, obserwatorium Uług Bega, manufaktury jedwabnych dywanów i papieru.

Śladem jedwabnego szlaku - manufaktury papieru i jedwabnych dywanów.

Impreza uzbecka

Lokalne potrawy, muzyka i tańce.

Zapisz się na wyjazd