Uzbekistan - Trasa

1 dzień - zbiórka na dworcu Warszawa Wschodnia PKP od strony ulicy Kijowskiej, przy wejściu, wyjazd autokarem na lotnisko w Rydze.

2 dzień - wylot do Taszkientu, przylot na miejsce, nocleg w Taszkiencie.

3 dzień - wyprawa do Kotliny Fergańskiej, Kokand - pałac chanów Kokandu, manufaktura dywanów z jedwabiu, nocleg w regionie Taszkientu.

4 dzień - wyprawa do Jeziora Nefrytowego, nocleg w regionie Taszkientu.

5 dzień - Taszkient - kompleksy medres i meczetów, okrągłe hale bazarów i inny świat centrum, nocny pociąg z miejscami leżącymi.

6 dzień - Morze Aralskie czyli opuszczony port i przepaść - tu było morze, pustynia po horyzont i pordzewiałe wraki kutrów rybackich, nocleg w regionie Nukusa.

7 dzień - Karakałpakstan i nie tylko... w ujęciu Igora Sawickiego czyli zakazana sztuka na pustyni, Chilpik Dakhma - zoroastriańska wieża milczenia, pozostałości Chorezmu - zagubione na pustkowiach twierdze, nekropolia Mizdahan, nocleg w Chiwie.

8 dzień - Chiwa - otoczone murami miasto chanów, labirynt pałacowych pomieszczeń, haremu z tajnymi przejściami, bazaru, meczetów, minaretów z panoramą miasta, nocleg w Bucharze.

9 dzień - Buchara - Ark, pałace i haremy emira, medresy i meczety, barwny dom Chodżajewa, hale targowe, Czor Minor, nocleg w Bucharze.

10 dzień - Giżduwan - wytwórnia ceramiki, pozostałości starożytnych osad i petroglify, ognisko ze śpiewaną gawędą uzbecką na pustyni, nocleg w jurtach.

11 dzień - plaże jeziora Ajdar-kul, pustynia i jurty, nocleg w regionie Szahrisabz.

12 dzień - Szahrisabz - miasto Tamerlana z pałacem Ak Saraj, nocleg w regionie Boysun.

13 dzień - Boysun - kolorowe jurty i stroje, kaniony, nocleg w Samarkandzie.

14 dzień - Samarkanda - Plac Registan: kompleks medres, meczety i grobowce rodziny Tamerlana, aleja mauzoleów, bazar, obserwatorium Uług Bega, mauzoleum proroka Daniela, manufaktura papieru, biesiada uzbecka, nocleg w Samarkandzie.

15 dzień - Urgut - rzemiosła i bazar jedwabnego szlaku oraz wiekowe platany, nocleg w Taszkiencie.

16 dzień - wylot do Rygi, przylot na miejsce, przejazd autokarem do Warszawy.

Zapisz się na wyjazd