Iran 14 dni Lato - Trasa

1 dzień - zbiórka Dworzec PKP Warszawa Wschodnia, wylot do Teheranu, lecimy przez Moskwę, przylot na miejsce, nocleg w Teheranie.

2 dzień - Teheran - Pałac Golestan, skarby Persji, dawna ambasada, Wieża Wolności, nocleg w Kazwinie.

3 dzień - Kazwin - park z pałacem i meczetem, zatopiony w subtropikalnej zieleni zamek Rudkhan, nocleg w regionie nadmorskim.

4 dzień - Masouleh - zrośnięte z otaczającymi górami, nawarstwione piętrowo domostwa, plaże regionu Bojaq i rekreacja nadmorska po irańsku, nocleg w regionie Ardabilu.

5 dzień - Ardabil - kompleks szejka Safi-od-Dina, wyprawa w góry do twierdzy Babak, nocleg w Tabrizie.

6 dzień - Tabriz - błękity meczet, bazar, Kandovan - wioska wykuta w skale, zanikające słone jezioro Urmia, nocleg w Tabrizie.

7 dzień - Ali Sadr - jaskinia z jeziorem i labiryntem wodnych zaułków, które pokonujemy łodzią, Soltanije - mauzoleum Oldżajtu, nocleg w Hamadanie.

8 dzień - Hamadan - plac Chomeiniego, mauzoleum biblijnych Estery i Mordechaja, Wieża Alavian, Qom - święte miejsca szyitów, Kaszan - meczet, szkoła koraniczna, nocleg w regionie Kaszanu.

9 dzień - pustynia solna i piaszczyste wydmy, położony pośród pustkowia Jazd z glinianą zabudową w kolorze pustyni - świątynia zoroastrian, labirynt zaułków, meczety i naturalne klimatyzatory czyli wiatrowe wieże, nocleg w Jazd.

10 dzień - Persepolis - pozostałości starożytnej Persji, Naqsz-e Rostam - grobowce skalne Achemenidów, nocleg w Szirazie.

11 dzień - Sziraz - święte miejsca pielgrzymek muzułmańskich, meczet Nasir ol-Molk - świątynia w różowej tonacji z wielbarwnymi witrażami, Naranjestan - pałac i ogród z gorzką pomarańczą, nocleg w karawanseraju na pustyni.

12 dzień - Esfahan - przestronny plac otoczony pałacami i meczetami z czasów Safawidów, Wielki Meczet Masjed-e Jame, kamienne mosty na zanikającej rzece, dzielnica ormiańska, a na wieczór herbaciarnia z atrakcjami lokalnymi, nocleg w Esfahanie.

13 dzień - Abyaneh - amfiteatralnie usytuowana wioska z czerwonej skały, wyjazd na lotnisko.

14 dzień - wylot z Teheranu do Warszawy, lecimy przez Moskwę, przylot na miejsce.

Zapisz się na wyjazd