Bułgaria Istambuł Kapadocja - Trasa

Trasa

1 dzień - godz. 12 zbiórka na parkingu przy Pl. Defilad pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, godz. 12.15 - wyjazd do Sofii.

2 dzień - Sofia - sobór Aleksandra Newskiego z kryptą pełną ikon, bazylika św. Zofii, meczety - sofijski i czarny, nocleg w Sofii.

3 dzień - Monaster Rilski - położony w górach Riła, pośród chmur monaster z rzeźbionym, drewnianym ikonostasem - narodowa świętość Bułgarów, Kopriwsztica - kolorowe domy z czasów odrodzenia narodowego, nocleg w Płowdiwie.

4 dzień - położony na wzgórzach Płowdiw - rzymskie stare miasto ze starożytnym forum, stadionem, amfiteatrem i akweduktem, meczet Dżumaja Dżamija, łaźnie tureckie, wzgórze Nebet Tepe - panorama miasta, domy i wieża zegarowa z czasów odrodzenia narodowego, nocleg w Istambule.

5 dzień - Istambuł - Hagia Sophia - kościół mądrości bożej, błękitny meczet, pałac Topkapi, meczet Sulejmana wspaniałego, rejs po Bosforze, nocleg w Istambule.

6 dzień - Kapadocja - fantazyjne formy skalne, nocleg w regionie Kapadocji.

7 dzień - Kapadocja - klasztory ukryte w jaskiniach, nocleg w regionie Kapadocji.

8 dzień - Kapadocja - podziemne miasta, nocleg w Istambule.

9 dzień - Istambuł - łaźnie księżnej Hurrem, zatopiony pałac, uniwersytet stambulski, wielki bazar, nocleg w Sozopolu.

10 dzień - pobyt nad morzem, Sozopol - miasto na urwisku skalnym, labirynt krętych kamiennych ulic, drewnianych rybackich domów i cerkwi, rejs statkiem przy wyspach, otaczających cypel, na którym położony jest Sozopol, nocleg w Sozopolu.

11 dzień - pobyt nad morzem, nocleg w Sozopolu.

12 dzień - pobyt w Sozopolu, położony na cyplu Nesebyr - labirynt średniowiecznych świątyń przeplatanych cegłą, kamieniem i ceramiką, placów i domów z kamiennym parterem i nadwieszanym nad ulicą drewnianym piętrem, nocleg w Sozopolu.

13 dzień - oplecione rzeką Jantrą Wielkie Tyrnowo - stare miasto schodzące amfiteatralnie do rzeki, twierdza na wzgórzu Carewec z kościołem pokrytym wewnątrz mrocznymi, współczesnymi malowidłami, Samowodska czarszija z rękodzielniczymi wyrobami, nocleg w regionie Bełogradczika.

14 dzień - Bełogradczik - twierdza w czerwonej skale, fantazyjne skalne labirynty, wyjazd do Warszawy.

15 dzień - przyjazd do Warszawy.

Zapisz się na wyjazd