Bułgaria Istambuł - Trasa

Trasa

1 dzień- zbiórka o godz. 15 na parkingu przy Kinotece pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, wyjazd o godz. 15.15, przejeżdżamy przez Kraków w którym można się dosiąść przy Pomniku Grunwaldzkim.

2 dzień- Bełogradczik- twierdza w czerwonej skale, fantazyjne skalne labirynty, nocleg w regionie Bełogradczika.

3 dzień- oplecione rzeką Jantrą Wielkie Tyrnowo- stare miasto schodzące amfiteatralnie do rzeki, twierdza na wzgórzu Carewec z kościołem pokrytym wewnątrz mrocznymi, współczesnymi malowidłami, Samowodska czarszija z rękodzielniczymi wyrobami, nocleg w Sozopolu.

4 dzień- pobyt w Sozopolu, Sozopol- miasto na urwisku skalnym, labirynt krętych kamiennych ulic, drewnianych rybackich domów i cerkwii, rejs statkiem przy wyspach, otaczająch cypel na którym położony jest Sozopol, nocleg w Sozopolu.

5 dzień- położony na cyplu Nesebyr- labirynt średniowiecznych świątyń przeplatanych cegłą, kamieniem i ceramiką, placów i domów z kamiennym parterem i nadwieszanym nad ulicą drewnianym piętrem, nocleg w Sozopolu.

6 dzień- Istambuł- Hagia Sophia- kościół mądrości bożej, błękitny meczet, zatopiony pałac, meczet Sulejmana wspaniałego, nocleg w Istambule.

7 dzień- Istambuł- łaźnie księżnej Hurrem, pałac Topkapi, uniwersytet stambulski, wielki bazar, nocleg w Płowdiwie.

8 dzień- położony na wzgórzach Płowdiw- rzymskie stare miasto ze starożytnym forum, stadionem, amfiteatrem i akweduktem, meczet Dżumaja Dżamija, łaźnie tureckie, wzgórze Nebet Tepe- panorama miasta, domy i wieża zegarowa z czasów odrodzenia narodowego, Monaster Rilski- położony w górach Riła, pośród chmur monaster z rzeźbionym, drewnianym ikonostasem- narodowa świętość Bułgarów, nocleg w Sofii.

9 dzień- Sofia- sobór Aleksandra Newskiego z kryptą pełną ikon, bazylika św. Zofii, meczety- sofijski i czarny, wyjazd do Warszawy.

10 dzień- przyjazd do Warszawy.

Zapisz się na wyjazd