Iran 13 dni - Program

11 wypraw autokarem

1. Esfahan - przestronny plac otoczony pałacami i meczetami z czasów Safawidów, Wielki Meczet Masjed-e Jame, kamienne mosty na zanikającej rzece, katedra ormiańska, a na wieczór herbaciarnia z atrakcjami lokalnymi.

2. Pustynne Bam - starożytna twierdza i miasto z gliny, palmiarnie, daktyle, Kerman - bazar, dawny hammam, ukryty meczet, miejski karawanseraj, kaluts - pustynne wzniesienia o fantazyjnych kształtach i słona rzeka, Mahan - pałac Kadżarów z kaskadowo usytuowanym ogrodem i fontannami.

3. Położony pośród pustkowia Jazd z glinianą zabudową w kolorze pustyni - świątynia zoroastrian, panorama miasta, labirynt zaułków, meczety i naturalne klimatyzatory czyli wiatrowe wieże.

4. Wyprawa łodzią pośród lasów mangrowych, kaniony - Dolina Gwiazd i Chahkooh, doki z ręcznie robionymi kutrami.

5. Wyspa Hormuz  wyprawa łodzią - barwna wioska, twierdza, kolorowe skały, klify i bezludne plaże.

6. Wyspa Hengam - wyprawa łodzią - delfiny, kolorowe ryby i przejrzysta toń morska, żółwie, kolorowe chusty i maski.

7. Sziraz - święte miejsca pielgrzymek muzułmańskich, meczet Nasir ol-Molk - świątynia w różowej tonacji z wielbarwnymi witrażami, Naranjestan - pałac i ogród z gorzką pomarańczą.

8. Persepolis - pozostałości starożytnej Persji, Naqsz-e Rostam - grobowce skalne Achemenidów.

9. Abyaneh - amfiteatralnie usytuowana wioska z czerwonej skały, wzgórze z panoramą miasta, Kaszan - meczet, szkoła koraniczna, bazar, piaszczyste wydmy i pustynia solna.

10. Kaszan - meczet, szkoła koraniczna, bazar, Qom - centrum rewolucji islamskiej.

11. Teheran - Pałac Golestan, skarby Persji, dawna ambasada, Wieża Wolności.

Zapisz się na wyjazd