Bułgaria - Program

7 dni- pobyt w Sozopolu nad Morzem, 6-pobyt w Płowdiwie, Wielkim Tyrnowie, Bańsku, Sofii

8 wypraw autokarem

1- oplecione rzeką Jantarą Wielkie Tyrnowo- stare miasto schodzące amfiteatralnie do rzeki, twierdza na wzgórzu Carewec z kościołem pokrytym wewnątrz mrocznymi, współczesnymi malowidłami, Samowodska czarszija z rękodzielniczymi wyrobami, Bełogradczik- twierdza w czerwonej skale, fantazyjne skalne labirynty.

 

2- położony na cyplu Nesebyr- labirynt średniowiecznych świątyń przeplatanych cegłą, kamieniem i ceramiką, placów i domów z kamiennym parterem i nadwieszanym nad ulicą drewnianym piętrem

3- położony na wzgórzach Płowdiw- rzymskie stare miasto ze starożytnym forum, stadionem, amfiteatrem i akweduktem, meczet Dżumaja Dżamija, łaźnie tureckie, wzgórze Nebet Tepe- panorama miasta, domy i wieża zegarowa z czasów odrodzenia narodowego.

4- Bańsko- cerkiew św. Trójcy, wyprawa w góry Pirin do położonych pośród skał jezior, Melnik- otoczone górami miasto z winem i pnącymi się po stokach domami, przypominającymi twierdze, dom rodziny Kordopulo z piwnicami na wino, piramidy Mełnicke. 

5- Sofia- sobór Aleksandra Newskiego z kryptą pełną ikon, bazylika św. Zofii, meczety- sofijski i czarny, Koprwisztica- kolorowe domy i zaułki z czasów odrodzenia bułgarskiego, Gabrowo- most Baewa, wieża zegarowa, pomnik Racza Kowala, cerkiew św. Bogurodzicy, Etyr- drewniana zabudowa z młynami na rzece Jantarze i cechy rzemieślnicze z lokalnymi produktami.

6- Monaster Rilski- położony w górach Riła, pośród chmur monaster z rzeźbionym, drewnianym ikonostasem- narodowa świętość Bułgarów.

7- Belgrad -twierdza i park na Kalemegdanie, panorama łączących się rzek- Sawy i Dunaju, brama Karola VI, baszta Nebojsy, cerkiew Ruzica, kaplica św. Petki, dom Manaka, Kafana, pałac księżnej Ljubicy, cerkiew soborowa, Golubac- zamek na urwistym, skalnym brzegu Dunaju.


 

8- Serbia- Nowy Sad- Vladicanski Dwór, Katolicka Porta, ratusz, synagoga, Subotica- secesyjny ratusz i synagoga, ceramiczna fontanna, miejska biblioteka z atlasami, Nisz- twierdza.

2 wyprawy lokalne

1- Sozopol- miasto na urwisku skalnym, labirynt krętych kamiennych ulic, drewnianych rybackich domów i cerkwii. 

2- Rejs statkiem pomiędzy wyspami, otaczającymi cypel na którym położony jest Sozopol.

Zapisz się na wyjazd